ModelStyleAndOutfits

Deszczowa stylizacja dla kobiety
26-12-21

Deszczowa stylizacja dla kobiety

Nikt nie chce obudzić się w deszczowy dzień i stwierdzić, że jego strój jest zniszczony. Dlatego zawsze warto planować z wyprzedzeniem. Podstawowa zasada: noś ubrania wykonane z naturalnych włókien lub takie, których nie chcesz przemoczyć.

Na deszczowe dni świetnie nadają się bawełniane koszulki, ponieważ są lekkie, oddychające, a w razie zamoczenia szybko schną. Płaszcz przeciwdeszczowy to także dobry pomysł na wypadek, gdybyś potrzebował go podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Nawet jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie ładniejszego stroju niż bawełniana koszula, prawda jest taka, że przez większość czasu ludzie widzą, co masz na sobie, patrząc na Ciebie od przodu, a nie od tyłu. Dlatego noś ubrania takie jak marynarki lub kurtki garniturowe z materiału, który może przyjąć trochę wody bez uszkodzenia.

Jeśli wszystko zawiedzie i utkniesz na zewnątrz w deszczu bez żadnego ubrania, postaraj się nie przebywać na zewnątrz zbyt długo!

Jak się ubrać żeby czuć się komfortowo?

Kiedy wychodzisz na spacer lub biegasz w deszczu, chcesz pozostać suchy, ale chcesz też czuć się komfortowo. Najlepszym sposobem, aby zapobiec przedostawaniu się deszczu do wnętrza butów, jest noszenie wodoodpornych butów. Wodoodporny but odpycha deszcz i inne płyny, utrzymując stopy w suchości. Jeśli szukasz czegoś, co jest bardziej oddychające niż buty z gumy, skóry lub nylonu, dobrym rozwiązaniem są buty zamszowe lub płócienne.

Oto kilka podstawowych wskazówek, jak się ubrać, aby czuć się komfortowo w deszczu.

  • Załóż kurtkę przeciwdeszczową z kapturem i wodoodporną torbą.
  • Noś długie spodnie, kalosze i koszulę z długimi rękawami.
  • Zabierz ze sobą parasol lub kup, gdy wychodzisz.
  • Zapakuj dodatkową parę suchych ubrań do późniejszego użycia.
  • Spakuj dodatkową zmianę ubrania na wypadek, gdybyś zmokła podczas dojazdów do pracy lub w dzień poza domem.

Jak uniknąć przemoczenia?

Nie tylko deszcz może sprawić, że kobiety poczują się trochę mokre. Pogoda to nie jedyny powód, dla którego kobiety czują się nieswojo we własnej skórze. Jest wiele innych rzeczy, które mogą sprawić, że kobieta poczuje się niepewnie i skrępowana.

Oto kilka wskazówek, które pomogą kobietom zachować suchość, wygodę i pewność siebie w deszczu:

  • Noś coś lekkiego i oddychającego dla swojej skóry.
  • Pozostań nawodniony przez cały dzień.
  • Ubierz się odpowiednio do aktywności.
  • Jeśli masz zamiar załatwiać sprawunki, ubierz się odpowiednio. Jeśli masz zamiar być na imprezie plenerowej, załóż odpowiednią odzież do pogody.
  • Kobietom często zaleca się unikanie noszenia spódnic lub sukienek, gdy pada deszcz. Ta rada opiera się na założeniu, że spódnice i sukienki kobiet będą przemoczone, przez co poczują się zimno i niewygodnie.

Dodany przez

@anka

Cześć! Mam na imię Anka i nie zawaham się użyć całej swojej wiedzy, pasji i sprytu, aby cię tu zatrzymać ;) Niejedno ciśnie mi się na klawiaturę, bo lubię czytać i słuchać. Musiałam założyć bloga – inaczej udusiłabym się od refleksji, spostrzeżeń i wglądów, które zawdzięczam swojej nieokiełznanej skłonności do dzielenia włosa na czworo.

Najnowsze artykuły